Kolor, rozmiar, materiał – dlaczego trzeba je brać pod uwagę przy zakupie pościeli?
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolor, rozmiar, materiał – dlaczego trzeba je brać pod uwagę przy zakupie pościeli?

Za jakość naszego snu w dużej mierze odpowiada otoczenie, w którym spędzamy czas wypoczynku. Przewietrzone pomieszczenie, cisza i spokój, wygodne łóżko i takaż pościel – warto zadbać, aby warunki te zostały spełnione.

Jaki rozmiar pościeli dla jednej osoby?

Decydując się na zakup kołdry, zastanów się, jakiego rozmiaru potrzebujesz. Jeśli śpisz w pojedynczym łóżku lub też macie z partnerem osobne przykrycia, nie jest Ci potrzebna poszwa w rozmiarze king size. Najwygodniejszym dla Ciebie wyborem będzie pościel bawełniana 140×200.

Popularne materiały

Producenci oferują powłoczki wykonane z różnego rodzaju materiałów – kory, flaneli, jedwabiu, z mieszanek syntetyków z bawełną oraz z czystej bawełny. Dobrym rozwiązaniem jest szczególnie bawełna, która jako tkanina naturalna jest odpowiednia dla organizmu, zapewniając swobodną cyrkulację powietrza. Dodatkowym jej atutem jest przyjemna dla zmysłu dotyku faktura oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dobór kolorów

Jest on kwestią indywidualną i w dużej mierze uzależnioną od wystroju sypialni. Mając jednak w pamięci wpływ barw na ludzkie emocje, warto zastanowić się nad wyborem kolorów mających wyciszające i relaksujące właściwości. Do palety tej zaliczają się błękity, turkusy, zielenie, ecru, delikatne szarości oraz odcienie pastelowe. Tak skomponowana pościel dobrze wpływa na nastrój, przygotowując mózg do spokojnego snu.

Jeśli kierujemy się również modą warto zwrócić uwagę na różne odcienie turkusu, który łącząc w sobie kolor zielony i niebieski, stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych w polskich sypialniach kolorów. Ich duży wybór można znaleźć na https://nyks.pl/posciel/kolory/turkusowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powinny być przygotowane pokoje dla gości hotelowych?
Jak powinny być przygotowane pokoje dla gości hotelowych?
Hotel to miejsce, do którego goście przyjeżdżają z różnych powodów. Niekiedy jest to przystanek w służbowej delegacji, a w innym […]
Remont salonu – w jakim stylu go urządzić?
Remont salonu – w jakim stylu go urządzić?
Salon to najważniejsze pomieszczenie mieszkalne, w którym domownicy spędzają większość dnia i czasu wolnego, dlatego jego aranżacja i wystrój powinny […]
Czym zajmują się dobre firmy spedycyjne?
Czym zajmują się dobre firmy spedycyjne?
W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost obrotu towarów, co pociągnęło za sobą rozwój branży transportowej. Nierozerwalnie związane jest z nią […]
Ostatnie wpisy