Kolor, rozmiar, materiał – dlaczego trzeba je brać pod uwagę przy zakupie pościeli?
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolor, rozmiar, materiał – dlaczego trzeba je brać pod uwagę przy zakupie pościeli?

Za jakość naszego snu w dużej mierze odpowiada otoczenie, w którym spędzamy czas wypoczynku. Przewietrzone pomieszczenie, cisza i spokój, wygodne łóżko i takaż pościel – warto zadbać, aby warunki te zostały spełnione.

Jaki rozmiar pościeli dla jednej osoby?

Decydując się na zakup kołdry, zastanów się, jakiego rozmiaru potrzebujesz. Jeśli śpisz w pojedynczym łóżku lub też macie z partnerem osobne przykrycia, nie jest Ci potrzebna poszwa w rozmiarze king size. Najwygodniejszym dla Ciebie wyborem będzie pościel bawełniana 140×200.

Popularne materiały

Producenci oferują powłoczki wykonane z różnego rodzaju materiałów – kory, flaneli, jedwabiu, z mieszanek syntetyków z bawełną oraz z czystej bawełny. Dobrym rozwiązaniem jest szczególnie bawełna, która jako tkanina naturalna jest odpowiednia dla organizmu, zapewniając swobodną cyrkulację powietrza. Dodatkowym jej atutem jest przyjemna dla zmysłu dotyku faktura oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dobór kolorów

Jest on kwestią indywidualną i w dużej mierze uzależnioną od wystroju sypialni. Mając jednak w pamięci wpływ barw na ludzkie emocje, warto zastanowić się nad wyborem kolorów mających wyciszające i relaksujące właściwości. Do palety tej zaliczają się błękity, turkusy, zielenie, ecru, delikatne szarości oraz odcienie pastelowe. Tak skomponowana pościel dobrze wpływa na nastrój, przygotowując mózg do spokojnego snu.

Jeśli kierujemy się również modą warto zwrócić uwagę na różne odcienie turkusu, który łącząc w sobie kolor zielony i niebieski, stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych w polskich sypialniach kolorów. Ich duży wybór można znaleźć na https://nyks.pl/posciel/kolory/turkusowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto obsługuje programy lojalnościowe?
Kto obsługuje programy lojalnościowe?
Chcąc uzyskać stałych klientów przedsiębiorstwa decydują się na różne rozwiązania. Przede wszystkim działania te mają na celu oferowanie klientom dodatkowych […]
Układ centralnego smarowania – co to jest?
Układ centralnego smarowania – co to jest?
Centralne układy smarowania stanowią bardzo ważny element, którego nie można pomijać w żaden sposób, jeżeli chodzi o maszyny. I to […]
Mini żuraw – do czego może się przydać?
Mini żuraw – do czego może się przydać?
Mini żurawie to maszyny dużo mniejsze niż klasyczne dźwigi. Dzięki swoim gabarytom mogą być wykorzystywane w wielu miejscach, do których […]
Ostatnie wpisy