Home>Technika i auto-moto>Kiedy powinna odbyć się regeneracja form wtryskowych?

Kiedy powinna odbyć się regeneracja form wtryskowych?

Regeneracja form wtryskowych jest krytyczną częścią procesu formowania wtryskowego. Obejmuje ona kilka etapów, w tym demontaż, kontrolę i naprawę. Okres eksploatacji form wtryskowych zależy od tego, jak dobrze są one utrzymywane.

Kiedy należy przeprowadzić regenerację formy wtryskowej?

Żywotność formy wtryskowej można znacznie wydłużyć jeżeli zostanie zastosowana regeneracja form wtryskowych i naprawczych. Jednak czas wykonania takich procedur zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju materiału użytego w formie i jej zastosowania. Na przykład, jeśli napotkasz problemy ze swoimi formami wtryskowymi do tworzyw sztucznych lub musisz zaktualizować swój sprzęt, rozważ te czynniki:

Jak często używasz form wtryskowych?

Jeśli używasz ich często, będą one prawdopodobnie wymagają częstszej konserwacji niż te używane rzadziej. Jeśli formy są używane tylko raz lub dwa razy w roku do produkcji małych partii części, a następnie raz na dekadę lub tak może być wystarczające do naprawy i wymiany. Z drugiej strony, jeśli formy są używane codziennie do produkcji masowej, a zwłaszcza jeśli są używane do produkcji wielkoseryjnej w długich okresach, to sensowne może być przeprowadzanie regularnych przeglądów konserwacyjnych co około sześć miesięcy, zamiast czekać, aż pojawi się problem.

Kto może przeprowadzić konserwację?

Konserwację może przeprowadzić wykwalifikowany technik zajmujący się formami, lub można to zrobić samemu. Jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, to najlepiej skorzystać z porad profesjonalisty, który rozumie zawiłości projektowania urządzeń i procesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 18 =