Home>Człowiek i styl>Jak wybrać odpowiedni fotel do gabinetu kosmetycznego?

Jak wybrać odpowiedni fotel do gabinetu kosmetycznego?

W gabinecie kosmetycznym wykonuje się każdego dnia liczne zabiegi poprawiające urodę i relaksujące ciało, takie jak manicure, pedicure, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, mezoterapia igłowa czy masaż bańką chińską. Z tego względu konieczne jest wyposażenie tego miejsca zarówno w nowoczesny sprzęt, jak i wygodne meble. Jednym z niezbędnych elementów jest fotel kosmetyczny, który powinien być stabilny, maksymalnie komfortowy dla klienta i estetyczny, ponieważ często stanowi wizytówkę lokalu. Wiele funkcjonalnych modeli można znaleźć na https://abacosun.pl/fotele-kosmetyczne.

Wygoda i funkcjonalność na pierwszym miejscu 

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych obejmuje szereg mebli, z których najważniejszym jest fotel. Wybierając ten element, pamiętajmy, że priorytetem jest dobre samopoczucie osoby poddającej się danemu zabiegowi (dla wielu klientów jest to jedyna chwila na relaks w ciągu dnia), dlatego konstrukcja musi zapewniać najwyższy możliwy poziom komfortu. Duże znaczenie ma ponadto wygoda samego pracownika. Należy zatem stawiać na modele gwarantujące szybką regulację wysokości oraz położenia, doskonale wyprofilowane, z wystarczająco miękkim siedziskiem i porządnym oparciem.

Pozostałe kluczowe wymagania to wykonanie z dobrego materiału (np. skóry ekologicznej), optymalna stabilność, dodatkowe wyposażenie (w postaci choćby podnóżka) oraz możliwość zmiany ustawienia w zakresie góra/dół. Niezwykle istotnym parametrem jest również funkcjonalność mebla, polegająca na jego dostosowaniu do najczęściej wykonywanych zabiegów. Na rynku znajdziemy trzy główne wersje foteli:

– manualne – regulowane wyłącznie ręcznie, stosunkowo lekkie i mobilne; przeznaczone głównie do prostych czynności, – np. przedłużania rzęs, makijażu czy peelingu

– hydrauliczne – regulowane z użyciem specjalnej dźwigni i dedykowane nieco bardziej zaawansowanym zabiegom

– elektryczne – wyposażone zazwyczaj w kilka silniczków z napędem elektrycznym, umożliwiających natychmiastową i nieskomplikowaną zmianę wysokości; idealnie nadają się do manicure i pedicure

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 2 =