Home>Pieniądze i biznes>Jak dbać o dobrą atmosferę w firmie?

Jak dbać o dobrą atmosferę w firmie?

Sukces w pracy jest uzależniony zarówno od zaangażowania oraz umiejętności danej osoby, jak i życzliwego otoczenia. Wszyscy pracownicy powinni się zatem szanować oraz wspierać w realizacji powierzonych zadań. Jeżeli chociaż jeden z nich nie czuje się w pełni komfortowo, wówczas może mieć to katastrofalny wpływ na ogół. Co zatem zrobić, aby utrzymać doskonałą atmosferę w firmie i sprawić, że praca będzie się kojarzyła z czymś więcej niż tylko przykrym obowiązkiem? Odpowiedzią jest team building, czyli wdrażanie właściwych form integracji.

Zadania stojące przed szefem i jego podwładnymi

Dobra atmosfera w pracy jest dla wielu osób ważniejsza niż samo wynagrodzenie czy wysoka pozycja w strukturach organizacji. Tak przynajmniej wynika z badań wykonanych na uznanych światowych uniwersytetach. Pieniądze mają, co prawda, na to jakiś wpływ, bo stanowią ważne ogniwo higieny pracy, ale ich znaczenia nie należy przeceniać – dla większości pracowników równie istotne są bowiem takie czynniki, jak choćby poziom stresu, sympatia współtowarzyszy czy sprawiedliwe traktowanie przez szefa.

Oprócz tego należy zadbać o następujące elementy:
– sprawną komunikację wewnątrz organizacji
– łatwy dostęp do wszelkich niezbędnych informacji
– jasny podział obowiązków i zadań
– wspólny szacunek – brak plotek, niepotrzebnego narzekania czy wykonywania czynności – – – wywołujących zdenerwowanie u współpracowników
– regularne spotkania integracyjne, które skutkują zacieśnianiem się więzi

Jeśli chodzi o ten ostatni czynnik, to kadra zarządzająca musi być świadoma roli, jaką odgrywają spotkania podwładnych poza miejscem pracy. Co jakiś czas warto organizować wspólne imprezy, a tego zadania może się podjąć chociażby profesjonalna agencja eventowa w Poznaniu czy innym dużym mieście naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + trzynaście =