Home>Bez kategorii>Jak często powinno się serwisować klimatyzację?

Jak często powinno się serwisować klimatyzację?

Właściwa konserwacja urządzenia klimatyzacyjnego pomoże utrzymać jego optymalną wydajność. Regularne serwisowanie wydłuży żywotność systemu i pozwoli zaoszczędzić pieniądze na kosztownych naprawach w przyszłości. Firma EKO Klima jest doświadczona w ich serwisowaniu.

Co ile serwisować?

Klimatyzacja powinna być serwisowana co najmniej raz na dwa lata. Choć niektórzy producenci zalecają serwisowanie dwa razy w roku, należy porozmawiać z technikiem o tym, jaka częstotliwość jest najlepsza w danej sytuacji. Wybierając firmę zajmującą się serwisowaniem klimatyzacji, należy zapytać, co by poleciła i dlaczego. Jeśli masz klimatyzator, ważne jest, aby regularnie go serwisować. Jeśli system jest odpowiednio konserwowany i utrzymywany w czystości, będzie działał bardziej wydajnie, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię i kosztach napraw. Regularna konserwacja zapobiega także przedostawaniu się kurzu do wężownic chłodzących, gdzie może on osadzać się na lamelach i zakłócać pracę silnika wentylatora, powodując uszkodzenie wewnętrznych elementów urządzenia.

Co ile konserwować?

Regularna konserwacja klimatyzacji to najlepszy sposób na zapewnienie dobrej pracy systemu i jego dłuższej żywotności. Zalecamy serwisowanie systemu, zanim na zewnątrz zrobi się zbyt gorąco, a co ważniejsze, zanim pojawią się jakiekolwiek potencjalne problemy. Usługi obejmują: sprawdzenie bezpieczeństwa – upewnienie się, że wszystkie elementy działają prawidłowo, test wydajności – w razie potrzeby regulacja ustawień temperatury i prędkości wentylatora, czyszczenie skraplaczy, jeśli tego wymagają, sprawdzenie poziomu czynnika chłodniczego, w razie potrzeby uzupełnienie go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 6 =