Co warto wiedzieć o transporcie grawitacyjnym?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co warto wiedzieć o transporcie grawitacyjnym?

Transport grawitacyjny jest sposobem na przemieszczanie różnych przedmiotów bez użycia silników oraz jakiejkolwiek energii z zewnątrz. W tym celu wykorzystuje się siłę grawitacji, co oznacza, że transportować można wyłącznie przedmioty położone wyżej do miejsc znajdujących się niżej. Takie rozwiązanie wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu.

Zastosowanie transportu grawitacyjnego

Transport grawitacyjny ma zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie, do przenoszenia pasz, zbóż oraz innych materiałów sypkich. Z jego pomocą możliwe jest nie tylko przemieszczanie, ale także sortowanie. W tym celu stosuje się specjalne klapy, które zasilane są napędem ręcznym, elektrycznym lub pneumatycznym. Dzięki klapom transportowane produkty można skierować do odpowiedniego pojemnika.

W skład instalacji służącej do transportu grawitacyjnego wykorzystuje się systemy rur, których średnica musi być odpowiednio dopasowana do rodzaju transportowanego towaru. Mogą one mieć przekrój zarówno okrągły, jak i kwadratowy. Wykorzystuje się w nim także przenośniki grawitacyjne, rozdzielacze dwu i trzy drogowe oraz zasuwy. Wszystkie te elementy znaleźć można na stronie http://www.rybinski-stal.pl/transport-grawitacyjny-i-rozdzielacze/. Dodatkowo mogą one zostać pokryte tworzywem antystatycznym, które jest trudnościeralne. Zwiększa ono żywotność całego systemu oraz sprawia, że towar nie przykleja się do ścian, dzięki czemu proces transportu przebiega sprawnie i bezproblemowo. W razie trudności z dopasowaniem odpowiednich elementów można zawsze skorzystać z pomocy specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć przytulne mieszkanie?
Jak stworzyć przytulne mieszkanie?
Wiele osób pragnie żyć w mieszkaniu przytulnym i ciepłym, w którym chce się spędzać czas po powrocie z pracy. Nie […]
Inwestycje Condo w Polsce
Inwestycje Condo w Polsce
Choć system Condo, tak dobrze rozwinięty w Stanach Zjednoczonych, zawitał do Polski stosunkowo niedawno, zdążył się całkiem nieźle zadomowić w […]
Tani wyjazd do Belgii? To możliwe!
Tani wyjazd do Belgii? To możliwe!
Dziś wiele osób, które podróżują do Belgii, szukają tańszej alternatywy dla lotów. Doskonałą propozycją może być bus. Sprawdź, dlaczego warto […]
Ostatnie wpisy