Z czego składa się zdrowe śniadanie?
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z czego składa się zdrowe śniadanie?

„Śniadanie zjedz sam, obiadem się podziel, a kolację oddaj wrogowi” – tę ludową mądrość słyszymy już od dziecka. Płynie z niej jedna podstawowa zasada – śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Bardzo ważne jest zatem, aby był on pełnowartościowy i dostarczał nam sił na cały dzień. Z czego powinno się składać zdrowe i dobrze zbilansowane śniadanie?

Warzywa i owoce

Wszyscy doskonale wiemy, że owoce i warzywa to istne bomby witaminowe. Warto dodawać je do każdego posiłku, a w szczególności – właśnie do śniadania. Możliwości są nieskończone, śniadania bogate w owoce i warzywa można dowolnie komponować. Ucieszą one nie tylko nasze żołądki, ale również zmysły.

Produkty roślinne są kolorowe, a więc wizualnie cieszą nasze oko. Jeśli nie przepadamy za warzywami i owocami, spróbujmy trochę z nimi poeksperymentować. Przetestujmy różne, zawierające je produktach, a nuż któryś przypadnie nam do gustu.

Zdrowe zboża

Kolejnymi produktami, które w naszej diecie odgrywają niezwykle ważną rolę, są zboża. W szczególności warto jest sięgać po produkty pełnoziarniste. Podstawą jest oczywiście chleb, ale należy pamiętać, że śniadanie to nie tylko kanapki! Alternatywą jest cała gama płatków śniadaniowych czy musli.

Bardzo zdrowa jest również owsianka, którą chyba każdy pamięta z dzieciństwa. Można ją wzbogacać o dodatkowe składniki, jak świeże czy suszone owoce. Jeżeli królewska owsianka nie cieszy naszego podniebienia, warto sięgnąć po płatki jaglane. To kolejny bardzo zdrowy, a przy tym smaczny, produkt śniadaniowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o stały dostęp do gorącej wody na imprezach okolicznościowych?
Jak zadbać o stały dostęp do gorącej wody na imprezach okolicznościowych?
Obsługa imprez okolicznościowych wymaga sporego doświadczenia, zatrudnienia wykwalifikowanego personelu oraz posiadania odpowiedniego sprzętu. Kluczowe znaczenie w obsłudze imprez ma sprawne […]
Rola dietetyka w prawidłowym zrzucaniu wagi
Rola dietetyka w prawidłowym zrzucaniu wagi
Nadwaga i otyłość to współczesne problemy, które dotykają coraz więcej osób. Te schorzenia niekorzystnie wpływają na wiele aspektów życia. Odbierają […]
Rozwód – co warto o nim wiedzieć?
Rozwód – co warto o nim wiedzieć?
Rozwód to proces prawny, który kończy małżeństwo. Kiedy dwie osoby się rozwodzą, nie są już małżeństwem. Prawo rozwodowe różni się […]
Ostatnie wpisy