Home>Człowiek i styl>3 najlepsze kosmetyki do pielęgnacji cery suchej

3 najlepsze kosmetyki do pielęgnacji cery suchej

Jeśli masz suchą skórę, z pewnością wiesz, jak ważna jest w tym przypadku pielęgnacja. Sucha skóra jest często związana ze starszym wiekiem, ale może być również spowodowana przez wiele czynników, począwszy od środowiska, po niektóre leki.

Na szczęście istnieje mnóstwo kosmetyków, które mogą pomóc Ci zwalczyć ten problem i sprawić, że Twoja skóra znów będzie wyglądać promiennie i zdrowo. Jakie produkty najlepiej sprawdzą się do skóry suchej?

1. Olej kokosowy

Olej kokosowy od dawna jest stosowany w wielu produktach kosmetycznych ze względu na swoje właściwości nawilżające. Jest on bogaty w kwasy tłuszczowe, które mogą pomóc przywrócić wilgoć Twojej skórze i chronić ją przed trudnymi warunkami, takimi jak zimno. Możesz stosować olej kokosowy jako uniwersalny środek nawilżający lub też dodać go do wody w kąpieli, aby uzyskać dodatkowe nawilżenie. Jeśli chcesz, by Twój olej był bardziej skuteczny, upewnij się, że jest organiczny, nierafinowany i tłoczony na zimno. Dokładne wskazówki, który olej wybrać, znajdziesz na stronie beardfactory.pl, gdzie omówione zostały wszystkie typy olejów.

2. Masło Shea

Masło shea to kolejny świetny sposób na nawilżenie suchej skóry bez uciekania się do ostrych chemikaliów czy sztucznych zapachów. Wykonane z orzechów shea masło to zawiera witaminy A i E, które pomagają zwalczać wolne rodniki i sprawiają, że skóra wygląda zdrowo i świeżo.

3. Aloes

Żel z liści aloesu od dawna był stosowany miejscowo ze względu na swoje właściwości kojące i lecznicze. Może on łagodzić stany zapalne, uśmierzać ból i wspomagać gojenie się różnych chorób skóry. Aloes można stosować bezpośrednio na skórę lub przyjmować doustnie jako suplement.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =