Home>Człowiek i styl>Sposoby na personalizację obuwia

Sposoby na personalizację obuwia

Choć wydawać by się mogło, że buty nie stanowią szczególnie ozdobnego elementu codziennej garderoby, to okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Dobrze dobrane, eleganckie lub sportowe obuwie, to nie tylko komfort użytkowania, ale i sposób na podkreślenie charakteru stylizacji i wyrażenie swojej osobowości. Jak zatem dokonać tego za pomocą niewielkiej zmiany?

Do wyboru, do koloru, czyli sznurówkowe szaleństwo!

Jeśli mamy do czynienia z wiązanymi butami, świetnym sposobem na ich personalizację są kolorowe sznurowadła. Szeroka gama dostępnych wzorów i kolorów – od stonowanych, klasycznych bieli i czerni, przez wielobarwne, przyciągające uwagę odcienie, aż po świecące w ciemnościach, fluorescencyjne modele, pozwala na podkreślenie swojego stylu, jak również codziennego nastroju. Szczególnie wśród młodych osób w ostatnim czasie popularne stały się kolorowe sznurówki silikonowe, które dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi, zdecydowanie wyróżniają właściciela w tłumie. Jedną z ich najważniejszych cech jest nie tylko wygląd, ale i wytrzymałość i wodoodporność, co przydaje się zwłaszcza w szare i deszczowe, jesienne dni.

Ciekawą metodą na nadanie wyjątkowości swojemu obuwiu jest również jego ozdobienie. W tym celu można zastosować rozmaite dodatki i akcesoria pasmanteryjne, takie jak cekiny, dżety i ćwieki, ale i na miarę swoich umiejętności plastycznych, umieścić na butach także rysunki i malunki. Elementy takie najlepiej nakładać specjalnymi, trwałymi i wodoodpornymi pisakami bądź farbami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 5 =