O czym pamiętać przy montażu wentylacji?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O czym pamiętać przy montażu wentylacji?

Decydując się na wentylację w mieszkaniu, należy koniecznie zadbać o jej prawidłowe zamontowanie. W przeciwnym bowiem razie trzeba się liczyć z jej niewłaściwym działaniem, które może skutkować znacznym obniżeniem komfortu cieplnego. Częste błędy dotyczą zarówno sposobu wykonania instalacji, jak i doboru poszczególnych elementów składających się na system. Nie można zapomnieć m.in. o matach filtracyjnych do wentylatorów, służących do wstępnego oczyszczania powietrza. 

Dobry projekt i odpowiednie rozmieszczenie elementów to priorytet

Każdy system wentylacyjny musi zostać we właściwy sposób zaprojektowany, ponieważ efektem przypadkowego doboru jego elementów jest prawie zawsze niewydolność. W takim projekcie muszą się znaleźć dokładne wymagania dotyczące poszczególnych części składowych, a także przepływu powietrza w każdym wnętrzu. Niezwykle ważne jest umieszczenie czerpni z dala od wyrzutni (i okien) oraz niezasłanianie tych dwóch konstrukcji rynną czy innym fragmentem domu, gdyż w znacznym stopniu utrudni to przepływ powietrza i będzie generowało uciążliwy hałas. Poza tym pamiętajmy o:

– zainstalowaniu kratek wentylacyjnych w drzwiach znajdujących się w spiżarni i garderobie (gwarancja braku stęchlizny) 

– nie umieszczaniu nawiewników w kuchni czy łazience (skutkują nadmiernym wychładzaniem się tych wnętrz)

– stworzeniu podwójnego otworu wylotowego w ściankach komina (zapobiega to odwróceniu ciągu)

– stosowaniu zarówno nawiewnych, jak i wywiewnych anemostatów (te pierwsze doprowadzają, a drugie odprowadzają powietrze)

– rozmieszczeniu kratek najwyżej 15 cm od sufitu (niżej gromadzą się szkodliwe substancje, takie jak gaz czy zanieczyszczenia)

– dobraniu kanałów wentylacyjnych o właściwej średnicy

– zamontowaniu centrali w pomieszczeniu ogrzewanym (w celu zapobiegnięcia wychładzaniu się powietrza zimą)

– wyposażeniu wentylacji co najmniej w filtry klasy f5, dostępnych np. na https://www.filterpoz.pl/klasy-filtrow/f-5/ (skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia i gwarantują równomierny przepływ powietrza)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dzięki tym zabiegom pozbędziesz się zmarszczek
Dzięki tym zabiegom pozbędziesz się zmarszczek
U większości kobiet nawet najmniejsze zmarszczki powodują przygnębienie. Powszechne kanony piękna gloryfikują młodość i zachęcają do zatrzymania procesów starzenia się […]
Torba papierowa z nadrukiem – efektywna forma promocji firmy
Torba papierowa z nadrukiem – efektywna forma promocji firmy
Sposób zaprezentowania towarów i usług jest bardzo ważny w kontekście kształtowania wizerunku firmy oraz relacji długofalowych. Obecnie konkurencja na ryku […]
Dlaczego warto założyć firmę w Szwecji
Dlaczego warto założyć firmę w Szwecji
Szwecja jest krajem zachęcającym do prowadzenia w nim biznesu. Oferuje bowiem wiele rozwiązań wspierających nowo powstałe firmy. Największym odciążeniem na […]
Ostatnie wpisy