Home>Wszystko wokół domu>Narzędzia do montowania drewnianych mebli

Narzędzia do montowania drewnianych mebli

Składanie mebli to często monotonna czynność, która jednak tylko pozornie wydaje się trudna. Aby dobrze zamontować meble drewniane, najważniejsze jest dobre wyposażenie. Składać na nie będą się różnego rodzaju elementy łączeniowe, montażowe i uszczelniające, takie jak łączniki domino lub nakładki fast-fix, ale przede wszystkim także narzędzia, bez których niemożliwe byłoby zrealizowanie konkretnych działań. W jakie zatem narzędzia powinniśmy się wyposażyć przed montażem mebli?

Narzędzia niezbędne podczas montażu drewnianych mebli

Wśród narzędzi do składania mebli absolutną podstawą są oczywiście młotek oraz wkrętaki o różnych końcówkach. Przydatne mogą okazać się także klucze imbusowe, jeżeli dane modele mebli wymagają użycia elementów mocowanych za pomocą śrub imbusowych. W celu szybszego działania, a także solidniejszego wykonania niektórych czynności, warto też być w posiadaniu wiertarko-wkrętarki z pojemnym akumulatorem. W celu zachowania odpowiednich proporcji, czy też zbadania konkretnych wymiarów, przydatne będą poziomica oraz wysuwana miara.

Oprócz nich do montowania mebli drewnianych niezbędne będą wyrzynarka, pilarka oraz szlifierka. Szlifierki występują w wielu rodzajach, dlatego zawsze warto posiadać ich kilka. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane przy tego typu pracach to szlifierki kątowe i taśmowe. Spośród większego sprzętu elektrotechnicznego do składania mebli warto wspomnieć również o młotowiertarce dużej mocy, która umożliwia wiercenie nawet najtwardszych murów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =