Home>Technika i auto-moto>Jazda na motocyklu – jak zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo?

Jazda na motocyklu – jak zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo?

Motocykl kojarzy nam się przede wszystkim z wolnością i wiatrem we włosach. Nie da się ukryć, że jazda na jednośladzie sprawia ogromną przyjemność. Może być jednak również niebezpieczna, dlatego każdy motocyklista powinien przede wszystkim dbać o swoje zdrowie. Sprawdzamy, o jakie kwestie należy absolutnie zadbać, by móc mówić o bezpiecznej jeździe na motorze.

Odpowiedni kask i odzież ochronna

Kwestią absolutnie podstawową jest ochrona głowy i ciała w razie wywrotki. Czasami wystarczy, że coś przydarzy nam się przy bardzo niskiej prędkości, a upadający motocykl swoim ciężarem może zrobić nam bardzo dużą krzywdę. Dlatego też musimy przede wszystkim mieć dobry kask, który będzie odpowiednio leżał na naszej głowie. Warto wybrać się w tym celu do sklepu i przymierzyć kilka ich rodzajów, by kupić taki, który będzie nam najbardziej pasował. Bez odzieży ochronnej nie powinniśmy natomiast jeździć nawet latem w czasie upałów. Odpowiednia zbroja musi chronić plecy, odcinek lędźwiowy, a także nogi.

Opony, zawieszenie, hamulce

Nie można też zapomnieć o wyposażeniu samego motocykla i jego sprawności technicznej. Należy zwrócić szczególną uwagę na dobry stan opon, które stanowią jedyny punkt styczności z nawierzchnią drogi. Sprawne musi być także zawieszenie, a układ hamulcowy powinien pozwalać na szybkie i skuteczne wytracanie prędkości. Jeżeli potrzebujemy kupić nowe części, odwiedźmy dobry sklep motocyklowy Wrocław ma sporo tego typu punktów i z pewnością znajdziemy coś godnego uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 11 =