Home>Bez kategorii>Jak przedłużyć żywotność systemów chłodniczych?

Jak przedłużyć żywotność systemów chłodniczych?

Przemysłowe systemy chłodnicze działają na dość prostych zasadach. Są one bardzo podobne do tych, które stosuje się do domowej klimatyzacji, a nawet sposobu działania zwyczajnej lodówki. Nie oznacza to jednak, że można je zaniedbywać oraz oczekiwać, że będą one pracowały długo i bezawaryjnie.

Częste serwisowanie

By system chłodniczy działał sprawnie przez wiele lat, musi być poddawany częstym kontrolom i czynnościom serwisowym. Mowa między innymi o sprawdzaniu ilości czynnika, szukaniu wycieków i naprawianiu ich jak najszybciej to możliwe. Należy również zadbać o częste wymienianie oleju w sprężarce. To absolutne podstawy, z których niestety wiele przedsiębiorstw rezygnuje, dla źle pojętych oszczędności.

Wymiana elementów

Podzespoły takie jak osuszacze, separatory cieczy (akumulatory ssące) należy regularnie wymieniać. Wielu producentów, a także firm zajmujących się budową instalacji chłodniczych oraz ich serwisowaniem, jak np. https://enreco.pl, zaleca robić to przynajmniej raz w roku. Niestety, gdy dochodzi do poważnej awarii systemu, straty kilkukrotnie przewyższają wartość zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 1 =