Ekogroszek jest jednym z najbardziej polecanych metod, jeśli chodzi o ogrzewanie domów podczas zimy. Jest wysokowydajny, a przez to ekonomiczny. Używa się go w kotłach retortowych, ale może być także z powodzeniem stosowany w piecach kaflowych, czy zasypowych. Dlaczego jest to rozwiązanie, na które warto się zdecydować?
Do głównych atutów tego produktu należy zaliczyć wysoką kaloryczność, to, że nie pozostawia dużej ilości popiołu, nie prowadzi do powstawania spieków oraz umożliwia osiągnięcie wysokiej temperatury na kotle. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze na rynku można dostać ekogroszek o tych właściwościach. Dlatego też niezwykle ważne jest zapoznanie się z parametrami materiału opałowego oraz jego składem, który nie powinien zawierać niepożądanych domieszek m.in. siarki, które mogą wpływać negatywnie na pracę samego pieca, jeszcze przed zakupem. Istotne więc, aby wybrać producenta, który posiada odpowiedni atest, jak na przykład https://www.sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/dolnoslaskie/wroclaw/.
Duży wpływ na właściwości produktu ma stopień wysuszenia ekogroszku oraz sposób przechowywania. Najłatwiejszym rozwiązaniem, aby to osiągnąć, jest zakup tego opału w formie paczkowanej. Jego cena może wydawać się na pozór nieco wyższa, od tej, którą trzeba zapłacić za towar luzem, jednak wpływ otoczenia, w którym przechowywane jest paliwo, może zmieniać jego walory jakościowe. Spowodować to może wyższe zużycie, a w konsekwencji wzrost całkowitego kosztu, który poniesie użytkownik w sezonie grzewczym.