Home>Technika i auto-moto>Dlaczego bezpiecznik wybija?

Dlaczego bezpiecznik wybija?

Wybicie korków może prowadzić do zgaśnięcia światła i wyłączenia się sprzętów w całym domu czy mieszkaniu lub w określonej części budynku. Sama naprawa jest bardzo łatwa, gdyż wystarczy wcisnąć je z powrotem. Warto jednak zastanowić się nad przyczyną takich zdarzeń, gdyż pozwoli to zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości. Dlaczego może do tego dochodzić? 

Prawidłowa diagnoza 

Zdecydowanie najczęściej dochodzi do tego, że bezpiecznik wybija z uwagi na przeciążenie sieci, wywołanie uruchomieniem zbyt wielu urządzeń w tym samym czasie. W takich sytuacjach pobierana moc może przekroczyć granicę, jaką ustalono z dystrybutorem prądu, co powoduje nadmierne obciążenie. Jeśli do wybicia doszło mimo niewielkiej ilości działających sprzętów, to może to zwiastować awarię któregoś urządzenia.

Jeśli sytuacja powtórzy się przy ponownym jego włączeniu, to będzie to potwierdzenie, iż winą jest dana rzecz. Najgorszym możliwym wariantem jest natomiast awaria całej sieci elektrycznej. Do tego typu scenariusza może się przyczynić uszkodzenie instalacji, choćby podczas prac remontowych. Nieodzowna będzie wtedy pomoc specjalisty, gdyż takich napraw elektryczności nie powinno się wykonywać samemu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =