Home>Pieniądze i biznes>Co oferują biura rachunkowe?

Co oferują biura rachunkowe?

Wszyscy właściciele firm są zobligowani do prowadzenia dokładnej księgowości, bo w przeciwnym razie muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Wymaga to jednak dużej wiedzy oraz poświęcenia mnóstwa czasu, który lepiej przeznaczyć na działania marketingowe czy rozwój technologiczny. Z tego względu większość przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego. Jeśli zależy nam na tanich, ale kompleksowych usługach w tym zakresie, to cennik biura rachunkowego w Olsztynie jest wyjątkowo atrakcyjny i przystępny. 

Usługi podstawowe oraz dodatkowe

Biura rachunkowe oferują przede wszystkim skrupulatne prowadzenie ksiąg handlowych, łącznie z opracowywaniem całościowej polityki rachunkowej, wyliczaniem podatków, a także zamykaniem ksiąg na koniec każdego roku podatkowego. Oprócz tego zajmują się prowadzeniem ksiąg przychodów i rozchodów (polega to na ewidencjonowaniu wszelkich operacji i zdarzeń o charakterze finansowym), a ponadto świadczą usługi kadrowo-płacowe, obejmujące m.in.: tworzenie list pracowników, wyliczanie miesięcznych składek, przygotowywanie niezbędnych umów cywilnoprawnych (zwłaszcza zlecenia i o dzieło), weryfikowanie i zapisywanie czasu pracy oraz ewidencjonowanie urlopów. Oto pozostałe oferowane przez nie usługi:

– sporządzanie ryczałtu i rejestrów VAT

– dokonywanie rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

– współpraca z kancelariami prawnymi

– negocjowanie ubezpieczeń i pomoc w pozyskaniu kredytów

– rejestrowanie badań lekarskich pracowników i szkoleń w zakresie BHP

Jeśli jesteśmy właścicielami firmy i interesuje nas rzetelne biuro rachunkowe Olsztyn to miasto, w którym funkcjonuje bardzo wiele takich podmiotów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =