Organizacja bankietów większości z nas kojarzy się z zabawą i rozrywką. Jednak, wbrew pozorom jest to działanie wymagające od organizatora niezwykłych umiejętności w zakresie planowania, zarządzania oraz komunikacji społecznej. Poza tym, przyjęcia liczące ponad setkę gości cechują się wysokim czynnikiem ryzyka wobec powstania sytuacji niespodziewanych. Osoba organizująca takie wydarzenie winna być przygotowana na wszelkie możliwości oraz zaistniałe problemy.
W realizacji idealnego bankietu, niezbędnym czynnikiem jest sam pomysł, czyli nasz punkt wyjścia. Bez tego, nie będziemy w stanie stworzyć uniwersalnego oraz ciekawego wydarzenia, które bez dozy unikatowości okaże się po prostu nijakie i nudne. Po nim pojawia się czas na wybranie właściwego miejsca – dobrane powinno być pod względem zaproszonej liczby gości oraz ich przyszłego komfortowego poruszania się po sali bankietowej. Sala musi być przestronna, jednak z drugiej strony nie może też być za duża – co stworzy efekt pustki. Następnie, termin: tutaj należy być niezwykle ostrożnym i przemyśleć wszystkie potencjalne czynniki wpływające na odbiór przyjęcia wydanego w danej dacie. Oczywiście, niemożliwym jest dostosowanie takiego dnia, który dla wszystkich będzie optymalny, jednak możemy postarać się, aby goście mieli poczucie, iż mieli faktyczny wkład w wybór daty. Zatem, możemy wysłać im wiadomość/zaproszenie lub zatelefonować z pytaniem o to, jaki termin będzie dla nich optymalny, a następnie postawić na ten najczęściej wybierany.
Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym punktem jest…budżet. W tym zakresie, warto dokonać obliczeń już na początku planowania całego przedsięwzięcia. Wypisanie kosztorysu pozwoli nam działać według jego wytycznych, co równoznaczne będzie z trzymaniem się projektu i wydaniem kwoty wcześniej zaplanowanej.
Sprawdź ciekawą propozycję na wynajem sali bankietowej: Wzgórze Toskanii – hotel w okolicy Poznania.